Yannick Carrasco thuhet se kërkohet të largohet nga skuadra e Superligës Kineze, Dalian Yifang.

25- vjeçari belg u transferua nga Atletico Madrid në Kinë pak më shumë se një vit më parë me një kosto prej 30 milion eurosh.

Megjithatë, besohet se ai ka pëlqen rikthimin në Evropë dhe ka vënë një kërkesë për transferim në afatin kalimtar të janarit.

Shitjet më të mëdha në histori të Atletico Madridit - Hernandez thyen rekordin nëse transferohet te Bayerni Shitjet më të mëdha në histori të Atletico Madridit - Hernandez thyen rekordin nëse transferohet te Bayerni

Interesim për anësorin belg ka shfaqur klubi italian, Milani, por thuhet se do të përballet me konkurrencë të fortë.

Mediat italiane raportojnë se lojtari pëlqehet shumë edhe nga Manchester Unitedi dhe Bayern Munich.

Milani tashmë kanë deklaruar hapur interesin e tyre, por Djajtë e Kuq dhe Bavarezët po ashtu po e vlerësojnë situatën.

Milani kërkon Carrascon Milani kërkon Carrascon

Rossonerët e duan lojtarin me huazim me të drejt blerje, ndërsa dy klubet tjera të mëdha evropiane mund të paguajnë deri në 30 milionë euro për të.

Klubet e mëparshme të Carascos ishin Genk, Monaco dhe Atletico Madridi. /Telegrafi/