LAJMI I FUNDIT:

United fiton lehtësisht ndaj Readingut

United fiton lehtësisht ndaj Readingut
MANCHESTER, ENGLAND - JANUARY 05: Juan Mata of Manchester United scores his team's first goal from the penalty spot during the FA Cup Third Round match between Manchester United and Reading at Old Trafford on January 5, 2019 in Manchester, United Kingdom. (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Manchester United ka arritur fitore në kuadër të Kupës FA përballë Readingut.

Reklama

Skuadra e udhëhequr nga Ole Gunnar Solskjaer ka mposhtur kundërshtarët nga Championship me rezultat 2-0.

Ishte minuta e 22-të e ndeshjes, kur mesfushori spanjoll Juan Mata u pengua në zonë dhe fitoi penallti.

Përgjegjësinë për ta ekzekutuar këtë 11 metërsh e morri vet spanjolli i cili shënoi lehtësisht për 1-0.

Në minutën e fundit të pjesës së parë, United shënoi edhe një gol tjetër.

Romelu Lukaku . (Foto: Clive Brunskill/Getty Images/Guliver)

Alexis Sanchez bëri një asistim fantastik për Romelu Lukakun i cili me lehtësi mposhti portierin mysafir për 2-0.

Edhe në pjesën e dytë Djajtë e Kuq tentuan shënimin e golave por një gjëje të tillë nuk ia arritën dhe në fund rezultati mbeti ai nga pjesa e parë 2-0.

Vlen të përmendet se trajneri Ole Gunnar Solskjaer në këtë takim i kishte dhënë hapësirë shumë futbollistëve të rinj si Dalot, McTominay, Pereira e Chong. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Ligue 1
Benzema për Arabinë Saudite: Është një vend mysliman dhe për mua është e rëndësishme

Benzema për Arabinë Saudite: Është një vend mysliman dhe për mua është e rëndësishme

Ndërkombëtare
Ugarte është lojtar i PSG-së

Ugarte është lojtar i PSG-së

Ligue 1
Roma përgatitet t’i zyrtarizojë dy transferime, ndërsa Mourinho shënjestron Zaha e Tielemans

Roma përgatitet t’i zyrtarizojë dy transferime, ndërsa Mourinho shënjestron Zaha e Tielemans

Serie A
Kalo në kategori