Manchester United është nikoqire e Crystal Palacet në kuadër të xhiros së 15-të në Ligën Premier.

Do të jetë një ndeshje ku do të debutojë trajneri gjerman Ralf Rangnick në krye të Djajve të Kuq.

United kërkon fitoren e radhës në Ligën Premier për të vazhduar ngjitjen në kampionat.

Në anën tjetër mysafirët nga Londra kanë tri ndeshje pa fitore dhe synojnë këndelljen në Old Traford.

Formacionet zyrtare:

Man Utd: De Gea, Lindelof, Maguire, Dalot, Telles, McTominay, Fred, Bruno Fernandes, Sancho, Ronaldo, Rashford.

Crystal Palace: Guaita, Clyne, Tomkins, Guehi, Mitchell, Koyate, Schlupp, Gallagher, Ayew, Benteke, Zaha.

/Telegrafi/