Uellsi shkatërron Rusinë (Video)

Përfaqësuesja e Uellsit ka fituar ndaj Rusisë me rezultat 0-3.

Uellsianët ishin më të mirë gjatë gjithë takimit dhe kjo ishte një fitore e merituar për përfaqësuesen e drejtuar nga Chris Coleman.

Goli i parë erdhi nga Aaron Ramsey në minutën e 11-të, e gjitha kjo pas një asistimi të bukur nga Joe Allen.

Pas një sulmi të bukur në minutën e 20-të takimit, uellsianët shënuan sërish kundër Rusisë me anë të Neil Taylor dhe me rezultatin 0-2 përfundoi pjesa e parë.

Russia+v+Wales+Group+B+UEFA+Euro+2016+GdfaoVeaVoIx

Ndërsa goli i vetëm në pjesën e dytë erdhi në minutën e 69-të nga Gareth Bale, i cili shënoi pas një asistimi të bukur nga Aaron Ramsey.

Pas kësaj fitore Uellsi e përfundon Grupin B në vendin e parë me gjashtë pikë, një më shumë se Anglia dhe dy se Sllovakia. Ndërsa pas kësaj humbje rusët eliminohen. /Telegrafi/

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi

Lista me 10 lojtarët që e kanë të ardhmen e sigurt te Man United - të tjerët janë në shitje

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

John Terry zbulon historinë e patreguar se si ai udhëhoqi kryengritjen te Chelsea ndaj një trajneri

Capello me një vlerësim të sinqertë tregon lojtarin i cili do ta dëmtojë Anglinë në Euro 2024

Klopp e donte lojtarin që sot luan për Liverpoolin, por bordi kërkonte një tjetër - si nisi mosmarrëveshja mes tyre