LAJMI I FUNDIT:

U përplasën verbalisht gjatë ndeshjes, çfarë ndodhi në të vërtetë mes Vinicius dhe Simeones?

U përplasën verbalisht gjatë ndeshjes, çfarë ndodhi në të vërtetë mes Vinicius dhe Simeones?

Vinicius Junior dhe Diego Simeone u përfshinë në një debat të nxehtë pas fishkëllimës së fundit në raundin e të 16-tave në Kupën e Mbretit.

Derbi i Madridit gjithmonë është shoqëruar me tension dhe natyrisht, si mund të kishin shkuar gjërat më ndryshe edhe kësaj radhe.

Gjithçka filloi në minutën e 82-të kur Joselu shënoi për të barazuar shifrat në 2-2.


Ende i emocionuar pas het-trikut në El Clasico dhe i ‘rrëmbyer’ nga momenti, braziliani bëri me gishta numrin shtatë drejt bankës rezervë të Atletico Madridit.

Simeones nuk i pëlqeu aspak ky gjest dhe iu drejtua Viniciusit me fjalët: “Shtatë çka? Shko mbyt veten”.

“Qaj më shumë”, ishte përgjigja e sulmuesit të Real Madridit.

Sidoqoftë kjo nuk ishte nata me fat për Los Blancos dhe Atletico Madrid shënoi edhe dy gola të tjerë, për të avancuar në rrethin tjetër.

Teksa dy skuadrat u drejtuan drejt dhomave të zhveshjes, dyshja në fjalë patën një përplasje tjetër, me Simeonen që e quajti brazilianin ‘aktor’./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

La Liga
E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

Bundesliga
Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Përfaqësueset
Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Përfaqësueset
Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Ndërkombëtare
Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

La Liga
Kalo në kategori