LAJMI I FUNDIT:

A u dëmtua Maroku me një penallti kundër Francës? Ndërhyrja e Hernandez ndaj Boufal u cilësua si ndërhyrje në sulm

A u dëmtua Maroku me një penallti kundër Francës? Ndërhyrja e Hernandez ndaj Boufal u cilësua si ndërhyrje në sulm

Kampioni aktual i botës Franca dhe Maroku luajnë në gjysmëfinale të Kupës së Botës në Katar, ku fituesi i ndeshjes së artë do të luajë kundër Argjentinës të dielën në finalen e madhe.

Pas pjesës së parë, rezultati është 1-0 për Francën, ku mbrojtësi i majtë i Milanit, Theo Hernandez, i dha avantazhin në minutën e pestë.

I njëjti lojtar u përfshi në një situatë të diskutueshme në minutën e 27-të.

Hernandez e drejtoi topin në zonën e penalltisë franceze dhe në momentin kur ai i shpëtoi me një start rrëshqitës, ai u fut në këmbët e sulmuesit maroken Sofian Boufal dhe e rrëzoi përtokë.

Gjyqtari meksikan, Cesar Arturo Ramos, nuk tregoi pikën e bardhë, por i dha Boufala një karton të verdhë për faullin.

Reklama

Një situatë që nga shumë fansa të futbollit po konsiderohet si penallti. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Drejtuesit e Real Madridit i ofrojnë fanellën legjendare me numër 7, Vinicius Jr befason me përgjigjen

Drejtuesit e Real Madridit i ofrojnë fanellën legjendare me numër 7, Vinicius Jr befason me përgjigjen

La Liga
Nuk dha ndonjë shfaqje për mbamendje, por Joshua shton me miliona euro pasurinë pas fitores ndaj Franklin

Nuk dha ndonjë shfaqje për mbamendje, por Joshua shton me miliona euro pasurinë pas fitores ndaj Franklin

Boks
Joshua mposht me lehtësi Franklinin dhe i dërgon mesazhe të forta Furyt e Wilderit: Jam i gatshëm për përballjen me ju

Joshua mposht me lehtësi Franklinin dhe i dërgon mesazhe të forta Furyt e Wilderit: Jam i gatshëm për përballjen me ju

Boks
Çmenduria e PSG-së për kontratën e Messit - një çek mbi tavolinë

Çmenduria e PSG-së për kontratën e Messit - një çek mbi tavolinë

Ligue 1
Pique flet për transferimin e Messit te Barcelona

Pique flet për transferimin e Messit te Barcelona

La Liga
Kryetari i Tottenhamit, Levy i ofroi Contes transferimin e Ronaldos

Kryetari i Tottenhamit, Levy i ofroi Contes transferimin e Ronaldos

Premier League
Kalo në kategori