Turneu i iHeartRadio “Jingle Ball” po rikthehet këtë sezon festash.

Reklama

Shfaqja e drejtpërdrejtë e radios do të mbajë 10-të koncerte në të gjithë vendin me yjet e përfshira si: Ed Sheeran, Dua Lipa, Macja Doja, Jonas Brothers, Megan Thee Stallion dhe shume të tjerë.

Turneu “iHeartRadio Jingle Ball 2021” i prezantuar nga Capital One do të ndalet në Dallas, Los Angeles, Minneapolis, Filadelfia, New York, Boston, Çikago, Atlanta, Miami dhe Washington, shkruan Billboard .

Interpretuesit do të ndryshojnë sipas vendit, me grupe në të gjithë vendin nga Lil Nas X, The Kid LAROi, Saweetie, Tate McRae, Kane Brown, Black Eyed Peas.

Reklama

Z100 Jingle Ball në New York më 10 dhjetor do të transmetohet drejtpërdrejt në të gjithë vendin dhe në të gjitha kanalet e radios bashkëkohore të iHeartRadio në mbarë vendin dhe do të transmetohet drejtpërdrejt ekskluzivisht përmes The CW App dhe CWTV.com.

Reklama

Për më tepër, rrjeti CW do të transmetojë ngjarjen si një event ekskluziv televiziv mbarëkombëtar më 15 dhjetor. Televizioni i CW Network gjithashtu do ta transmetoi atë përsëri ditën e Krishtlindjeve.

“Ajo që filloi si një shfaqje lokale 26 vjet më parë është tani një ngjarje muzikore e festave televizive globale që shfaq artistët dhe këngët më të mëdha të vitit”, tha presidenti i ndërmarrjeve argëtuese për iHeartMedia, John Sykes në një njoftim.

Reklama

Foto: Jingle Ball Tour

“Dhe, për ata që nuk mund të marrin një biletë për iHeartRadio Jingle Ball Tour, ata mund të shikojnë në CW Network, i cili do ta sjellë këtë festë muzikore për miliona fansa me një transmetim special televiziv dy-orësh.”

Turneu do të fillojë më 30 nëntor në Teksas dhe do të përfundojë më 19 dhjetor në Florida. Shitja e biletave fillon më 8 tetor në mesditën me kohën lokale. /Telegrafi/

Reklama

Foto: Jingle Ball Tour