LAJMI I FUNDIT:

Tuchel u kërkoi falje lojtarëve të Bayernit për lëvizjen e pazakontë: Kjo zakonisht nuk ndodh

Tuchel u kërkoi falje lojtarëve të Bayernit për lëvizjen e pazakontë: Kjo zakonisht nuk ndodh

Mbrëmë (e premte), lojtarët e Bayern Munichut fituan ndeshjen e xhiros së 12-të të Bundesligës me rezultat 1-0 ndaj Kolnit në udhëtim dhe trajneri Thomas Tuchel bëri një lëvizje të pazakontë.

Tuchel vendosi të mos bëjë asnjë zëvendësim në këtë ndeshje, e cila u mbyll nga njëmbëdhjetë lojtarët që e nisën takimin.

Pas ndeshjes, Tuchel shpjegoi vendimin dhe tha se u kërkoi falje lojtarëve të ulur në stol, veçanërisht legjendarit Thomas Muller.


Bayern Munich vuan, por fiton minimalisht ndaj Koln
Lexo po ashtu Bayern Munich vuan, por fiton minimalisht ndaj Koln

“Nuk doja të prishja ritmin e lojës dhe të ekipit. Kjo normalisht nuk ndodh, kështu që u kërkova falje djemve bë bankinë”.

“Thomas Muller? Unë vazhdimisht mendoja se si mund ta inkuadroja atë”, ka thënë Tuchel tha pas ndeshjes.

Fitoren e mbrëmshme ndaj Bricjapëve e solli Harry Kane me gol në minutën e 20-të, dhe Bavarezët kështu të paktën përkohësisht arritën në vendin e parë në renditje.

Aktualisht Bayern Munich ka 32 pikë, një pikë më shumë se Bayer Leverkusen që po bën një sezon të pabesueshëm dhe sot do të luajë te Ëerderi në Bremen nga ora 15:30 në ndeshjen e tyre të xhiros së 12-të të Bundesligës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Man Cityt 'ëndërron' të bashkohet me Mbappen në Real Madrid

Ylli i Man Cityt 'ëndërron' të bashkohet me Mbappen në Real Madrid

Ndërkombëtare
Eriksson emëron dy zgjedhjet e tij kryesore për të zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Eriksson emëron dy zgjedhjet e tij kryesore për të zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Përfaqësueset
Agjenti i Lamine Yamal kërkon rritje page për adoleshentin - zbulohet qëndrimi i Barcelonës

Agjenti i Lamine Yamal kërkon rritje page për adoleshentin - zbulohet qëndrimi i Barcelonës

La Liga
Ylli i Real Madridit do të thyejë rekordin 58-vjeçar të klubit këtë sezon, askush nuk mendoi se ishte e mundur

Ylli i Real Madridit do të thyejë rekordin 58-vjeçar të klubit këtë sezon, askush nuk mendoi se ishte e mundur

La Liga
Askush nuk e mendoi, një emër shokues hedh kandidaturën për t'u bërë trajneri i ardhshëm i Anglisë

Askush nuk e mendoi, një emër shokues hedh kandidaturën për t'u bërë trajneri i ardhshëm i Anglisë

Përfaqësueset
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

Premier League
Kalo në kategori