Chelsea mori një pikë ndaj Manchester United në kuadër të javës së 13-të në Ligën Premier, pasi ndeshja përfundoi 1-1.

The Blues dominuan takimin ndaj Djajve të Kuq, mirëpo nuk arritën të marrin më shumë se një pikë.

Thomas Tuchel u nda shumë i kënaqur me këtë pikë, duke analizuar takimin se ku ngecën dhe ku dolën përpara.

Silva ishte më i miri: Chelsea 1-1 Manchester United, notat e lojtarëve Silva ishte më i miri: Chelsea 1-1 Manchester United, notat e lojtarëve

“I lumtur me performancën. Pashë përpjekje të mëdha, intensitet të madh. Kishim kaq shumë rikuperime të topit në gjysmën e kundërshtarit. Ne bëmë presion të madh dhe kontrolluam kundërsulmet e tyre”, deklaroi gjermani pas ndeshjes për “Sky Sports”.

“Ne ishim të guximshëm përball tyre. Nëse nuk shënon, gjithmonë je pak mbrapa sepse e ndjen se je skuadra më e fortë, sidomos kur luan në pjesën e kundërshtarit”.

Paqe në Stamford Bridge: Chelsea dhe Manchester United i ndajnë pikët Paqe në Stamford Bridge: Chelsea dhe Manchester United i ndajnë pikët

“Kemi pasur dy-tre raste të mira që duhet t’i kishim shfrytëzuar, por në përgjithësi jam shumë i lumtur. Isha pak i befasuar, sepse kishim aq shumë rikuperime të topit, por kjo nuk i kthye pastaj në një rezultat pozitiv”, shtoi më tej Tuchel.

Chelsea është lider i tabelës në Ligës Premier me 30 pikë pas 13 ndeshjeve. /Telegrafi/