Paqe në Stamford Bridge: Chelsea dhe Manchester United i ndajnë pikët

Chelsea dhe Manchester United i kanë ndarë pikët në kuadër të javës së 13-të në Ligën Premier, pasi derbi përfundoi 1-1.

Pas vetëm katër minutash lojë në Stamford Bridge, The Blues krijuan shansin e parë për gol me anë t Callum Hudson Odoit, por goditja e tij përfundoi jashtë porte.

Një mundësi e artë ishte sërish për vendasit, pasi një goditje e fuqishme e Antonio Rudigerit u stopua nga shtylla horizontale, me David de Gean që ishte i mposhtur.

Hudson-Odoi sërish ishte përballë portë mysafire, ku në minutën e 36-të, gardiani spanjoll përpak sa nuk u befasua, mirëpo stopoi topin.

Unitedi disi ishte tejet i tërhequr në fazën defanzive dhe mezi dilte përpara, duke mos krijuar ndonjë rast serioz për gol.

45 minutat e dytë filluan më mirë për mysafirët, që shënuan gol pas vetëm pesë minutash lojë.

Nga një gabim i Jorginhos, Jadon Sancho përfitoi, për të shënuar në portën e Eduard Mendyt në minutën e 50-të.

Por, Chelsea i barazoi shifrat në 1-1 falë një penallti të fituar nga Thiago Silva, e që mesfushori italiani (67’) ishte i saktë nga pika e bardhë.

Deri në fund, blutë e Londrës kishin mundësi të merrnin tre pikë, por u mungoi konkretizimi i rasteve.

Pas javës së 13-të, Chelsea vazhdon të jetë lider me 30 pikë, derisa United është në të tetin me 18 sosh.

Në xhiron e 14-të, skuadra londineze do të takohet me Watfordin, ndërsa United përballet me Arsenalin. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

“Ka pak Kosovë brenda meje, ndihem danez”, talenti që po mahnit Danimarkën nuk i konsideron Dardanët

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

"Unë thjesht dua të luaj futboll" - Vini Jr me një gjest të shëmtuar në miqësore, Laporte tallet me të pas ndeshjes

Greenwood mund të largohet nga Man Utd për t'u bashkuar me ekipet rivale nga Liga Premier

I thjeshti, i vështiri, ideali dhe i brendshmi – katër opsionet e Barcelonës për trajnerin e ri