Demi Lovato ka përfunduar në një tjetër periudhë rehabilitimi, sipas një raportimi të bërë nga Page Six.

Një burim i afërt me këngëtaren e “Dancing With the Devil” ka thënë për Page Six se ylli është kthyer në Utah për trajtim, por tani ndodhet sërish në shtëpi dhe ‘në gjendje të mirë shëndetësore’.

Spekulimet rreth vendndodhjes së Lovatos u ndezën më shumë kur motra e tyre më e madhe, Dallas Lovato, ndau një video të ribashkimit për Krishtlindje së bashku me motrën e tyre më të vogël, Madison De La Garza.

Demi Lovato (Foto: Instagram)

Pavarësisht se pësoi një mbidozë gati fatale në vitin 2018, artistja e “I Love Me”, shpjegoi pse ata nuk donin të ishin plotësisht esëll pas shërimit dhe qëndrimit pasues në rehabilitim.

Të gjitha lajmet nga Demi Lovato Të gjitha lajmet nga Demi Lovato

Këngëtarja “Confident” detajoi mbidozën në një seri dokumentarësh në YouTube, duke zbuluar nga përdorimi i metatoinës dhe heroinës e deri tani që duhet të marrin injeksione për të parandaluar rritjen e lartë.

Demi Lovato (Foto: Getty Images)

“Të paktën për disa vite nuk mund të më dëmtojë”, tha ajo për injeksionet Vivitrol, të cilat ndalojnë efektet e opioideve.

Pas periudhës së rehabilitimit, Lovato ka qenë e përfshirë në një sërë çështjesh që kishin të bënin me jetë private. /Telegrafi/