Trepça ’89 merr fitore të madhe ndaj Dritës

Trepça ’89 ka marrë fitore shumë të rëndësishme ndaj Dritës me rezultat minimal 1-0.

Vendasit ishin të parët që u treguan të rrezikshëm dhe me rastin e tyre të parë gjetën golin.

Ishte minuta e 12-të e ndeshjes kur Armend Gashi realizoi për 1-0

Drita vazhdoi me sulme pasi pranoi golin, por në pjesën e parë përkundër që krijuan disa raste gola tjerë nuk pati.

Kësisoj dy skuadrat shkuan në pushim mes pjesëve me epërsinë minimale të vendasve 1-0.

Me të filluar pjesa e dytë Drita u tregua e rrezikshme, por goditja e Blend Baftiut u ndal nga shtylla.

Drita vazhdoi sulmet në drejtim të portës vendase, duke krijuar jashtëzakonisht shumë.

Në minutën e 77-të fati ishte sërish me skuadrën vendase, kur goditja e Ardit Tahirit me kokë u ndal nga transversalja.

Gjilanasit patën rast të artë në minutat e fundit të ndeshjes, por goditja e Besnik Krasniqit dy herë u ndal nga mbrojtja vendase.

Me këtë fitore 89-shi ngritët në vendin e shtatë në tabelë me 22 pikë, derisa Drita mbetet e dyta me 38 pikë.

Ndeshjen e ardhshme Trepça ’89 përballet me Llapin në udhëtim, derisa Drita para tifozëve të vet pret Dukagjinin. /Telegrafi/

UEFA zbulon lojtarin më të shpejtë për këtë edicion në Ligën e Kampionëve

Zyrtare: Bundesliga me pesë skuadra në Champions duke iu falënderuar Dortmundit

Pse Jamal Musiala vendosi të mos përfaqësojë Anglinë në nivel të lartë, duke përzgjedhur më pas Gjermaninë

Mohamed Salah thyen heshtjen në rrjetet sociale pas përplasjes që kishte me Jurgen Klopp

Të gjithë po pyesin për ritualin e Bellingham para çdo ndeshjeje – anglezi shpjegon përse e bën