LAJMI I FUNDIT:

Trembëdhjetë lojtarët që kanë luajtur për Chelsean dhe Barcelonën

Trembëdhjetë lojtarët që kanë luajtur për Chelsean dhe Barcelonën

Shumë legjenda kanë jetuar në ngjyrat e dy klubeve që do të përballen të mërkurën mbrëma në mbrëmjen më të madhe të futbollit evropian.

Reklama

Barcelona e pret Chelsean në duelin e madh në atë që ndryshe quhet tempulli mitik, Camp Nou.

Parashikim: Barcelona - Chelsea
Lexo po ashtu Parashikim: Barcelona - Chelsea

Nuk është një përballje që nuk jemi mësuar ta shohim në këtë nivel, pasi që për gurmanët një përballje e tillë është mjaft e njohur.

Dueli mbi të gjitha është i njohur për rivalitetin që gëzojnë këto dy skuadra dhe i cili është i ashpër falë protagonistëve, mirëpo pak kush e di se janë 13 lojtarë që kanë mbrojtur ngjyrat e të dyja klubeve dhe në mesin e tyre ka emra që vazhdojnë të jenë prezent në futbollin evropian.

Ndeshja mes Barcelonës dhe Chelseat zhvillohet sot nga ora 20:45. /Telegrafi/

Bogarde

Mark Hughes

Ferrer

Zenden

Petit

Quaresma

Belletti

Deco

Eto’o

Gudjohnsen

Pedro

Oriol Romeu

Fabregas

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori