0Shares

Shumë legjenda kanë jetuar në ngjyrat e dy klubeve që do të përballen të mërkurën mbrëma në mbrëmjen më të madhe të futbollit evropian.

Barcelona e pret Chelsean në duelin e madh në atë që ndryshe quhet tempulli mitik, Camp Nou.

Parashikim: Barcelona - Chelsea Parashikim: Barcelona - Chelsea

Nuk është një përballje që nuk jemi mësuar ta shohim në këtë nivel, pasi që për gurmanët një përballje e tillë është mjaft e njohur.

Dueli mbi të gjitha është i njohur për rivalitetin që gëzojnë këto dy skuadra dhe i cili është i ashpër falë protagonistëve, mirëpo pak kush e di se janë 13 lojtarë që kanë mbrojtur ngjyrat e të dyja klubeve dhe në mesin e tyre ka emra që vazhdojnë të jenë prezent në futbollin evropian.

Ndeshja mes Barcelonës dhe Chelseat zhvillohet sot nga ora 20:45. /Telegrafi/

Bogarde

Mark Hughes

Ferrer

Zenden

Petit

Quaresma

Belletti

Deco

Eto’o

Gudjohnsen

Pedro

Oriol Romeu

Fabregas

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)