LAJMI I FUNDIT:

Tre gjigantët e Ligës Premier e duan Simone Inzaghin

Tre gjigantët e Ligës Premier e duan Simone Inzaghin

Liga Premier i ka vënë sytë Simone Inzaghit pasi Manchester United, Chelsea dhe Liverpool kanë filluar të gjithë të eksplorojnë një lëvizje për trajnerin e Interit.

Trajneri italian 47-vjeçar kishte treguar tashmë aftësitë e tij në kampionat gjatë kohës së tij me Lazion, por projekti i tij te Nerazzurrët është vendi ku ai ka hyrë me të vërtetë të tijin, duke e kthyer klubin në një nga më të rrezikshmit në Evropë.


Interi është tani në pozicionin kryesor për të fituar Scudetton e 20- të në histori dhe po kërkon të përfundojë disa punë të papërfunduara në Ligën e Kampionëve. Ata fituan Superkupën e Italisë muajin e kaluar, një fitore që i solli klubit mbi 8 milionë euro.

Interi do të shpërblejë Inzaghin në rast se fiton Scudetton këtë sezon
Lexo po ashtu Interi do të shpërblejë Inzaghin në rast se fiton Scudetton këtë sezon

Sipas gazetës Tuttosport, gjigantët e Ligës Premier, Manchester United, Chelsea dhe Liverpool kanë filluar të mbledhin informacione rreth Inzaghit, të interesuar për të bërë një lëvizje për trajnerin e Interit në fund të sezonit.

47-vjeçari është kontraktuar me Nerazzurrët deri në qershor 2025 dhe fiton 5.5 milionë euro neto në sezon plus shtesa. Ofertat e Ligës Premier mund të arrijnë rreth 8-9 milionë euro në vit, shifra që klubi i tij italian nuk ka gjasa t’i përputh.

Barcelona është gjithashtu e interesuar, duke e shtuar atë në listën e tyre të opsioneve të mundshme për të pasuar Xavi Hernandezin, i cili largohet në fund të sezonit.

Inzaghi është i lumtur te Interi, por do të donte që marrëveshja e tij e re të zgjatej të paktën deri në qershor 2027. Nga ana e tyre, klubi dëshiron të ecë përpara trajnerin e tanishëm. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

La Liga
Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

La Liga
Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Bundesliga
Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

La Liga
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori