LAJMI I FUNDIT:

Tre futbollistë të Chelseat në pritje të zyrtarizimit në Arabinë Saudite

Tre futbollistë të Chelseat në pritje të zyrtarizimit në Arabinë Saudite
(Foto: Getty Images)

Dyshja e Chelseat, Kalidou Koulibaly dhe Edouard Mendy, janë duke i kompletuar marrëveshjet për ta vazhduar karrierën në Arabinë Saudite.

Mbrojtësi, i cili u transferua në vitin e kaluar nga Napoli për afro 40 milionë euro, pritet të nënshkruajë me Al Hilal. Raportohet se Blutë do të përfitojnë rreth 20 milionë euro për shitjen e tij.


Në anën tjetër, portieri 31 vjeçar do ta vazhdojë karrierën te klubi tjetër saudit, Al Ahli.

Dështuan ta transferojnë Messin, por Al-Hilal ka gati goditjen e trefishtë nga Chelsea
Lexo po ashtu Dështuan ta transferojnë Messin, por Al-Hilal ka gati goditjen e trefishtë nga Chelsea

Agjenti i dy futbollistëve, Fali Ramadani, ndodhet në Londër për t’i finalizuar marrëveshjes.

Po ashtu, Hakim Ziyech është futbollisti tjetër i Chelseat që pritet ta vazhdojë karrierën në Arabinë Saudite. Ai pritet të nënshkruajë me klubin e Cristiano Ronaldos, Al Nassr. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë
“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

Kombëtarja e Shqipërisë
A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

Përfaqësueset
Kalo në kategori