LAJMI I FUNDIT:

Trajneri i Anglisë bëhet viktimë e një mashtrimi ku humbi milionat

Trajneri i Anglisë bëhet viktimë e një mashtrimi ku humbi milionat

Gareth Southgate, trajner i Anglisë, ishte viktimë e një mashtrimi në të cilin humbi miliona euro.

Përzgjedhësi anglez iu bashkua kështu listës së viktimave të agjentit Terry Byrne, ku ndër të tjera bëjnë pjesë edhe Joe Cole dhe Glenn Hoddle.

Terry Byrne është themeluesi i agjencisë Round World Group, e cila përfaqëson yjet e mëdhenj të futbollit, madje në një moment ai përfaqësoi edhe të madhin Pele.

Meqenëse paratë e fituara nga klientët e Byrne shkonin fillimisht në llogaritë e agjencisë, ai vendosi të shpenzonte një shumë të madhe, rreth 30 milionë euro, për të blerë një pronë luksoze në qendër të Londrës pa lejen e klientëve, por gjithçka rezultoi një dështim i plotë, sepse kompania “varrosi veten” në borxhe dhe falimentoi.

Southgate kaloi muaj duke u përpjekur t’i kthente paratë e tij, por pa sukses.

Përzgjedhësi anglez i përdor shërbimet e Byrne që nga viti 2016, kur ishte selektor i kombëtares së Anglisë.

Për të bërë gjithçka krejtësisht absurde, siç raporton Daily Mail, Gareth Southgate qëndroi në marrëdhënie të mira me Terry Byrne, por, me shumë mundësi, bashkëpunimi mes të dyve do të përfundojë si rezultat i gjestit që ka bërë agjenti./Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

La Liga
Arsenali ka hyrë në histori të Ligës Premier pas fitores së thellë ndaj Newcastle

Arsenali ka hyrë në histori të Ligës Premier pas fitores së thellë ndaj Newcastle

Premier League
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Xabi Alonso ‘vendos’ për të ardhmen e tij, tifozët e Liverpoolit nuk do ta pëlqejnë

Xabi Alonso ‘vendos’ për të ardhmen e tij, tifozët e Liverpoolit nuk do ta pëlqejnë

Bundesliga
Si mund të rreshtohet Man United sezonin e ardhshëm me Ratcliffe që po planifikon tri transferime

Si mund të rreshtohet Man United sezonin e ardhshëm me Ratcliffe që po planifikon tri transferime

Premier League
Momenti kur Jurgen Klopp vendosi të largohej nga Liverpooli pasi një teori e re del në dritë

Momenti kur Jurgen Klopp vendosi të largohej nga Liverpooli pasi një teori e re del në dritë

Premier League
Kalo në kategori