LAJMI I FUNDIT:

Toure i nervozuar, planifikon “ta blejë veten” nga City

Toure i nervozuar, planifikon “ta blejë veten” nga City

Yaya Toure është i gatshëm ta paguajë dëmshpërblimin për vitin e fundit në kontratën e tij me Manchester Cityn.

The People raporton se mesfushori nuk është i kënaqur me hezitimin e klubit për t’i ofruar kontratë të re trevjeçare, ashtu që planifikon ta shfrytëzojë një klauzolë kundërthënëse në bazë të rregullave të FIFA-s që e bën atë lojtar të lirë në fund të sezonit.


Lojtari nga Bregu i Fildishtë aktualisht përfiton 230.000 funte në javë, afro 12 milionë funte në sezon, ndërsa agjenti i tij, Dimitri Seluk, ka llogaritur se mund ta largojë klientin e tij nga klubi për më pak se 10 milionë funte.

“Kam folur me Cityn për kontratën e re dhe ata më thanë të presim deri në dhjetor (2015). Bisedova në dhjetor dhe më thanë të pres deri në mars”.

“Tash thonë se Yaya duhet të presë deri në verë. Kjo është e papranueshme… Do të shkoj te FIFA. Do t’u shkruaj dhe do t’u them se do ta blejmë kontratën e Yayas”, është shprehur agjenti i lojtarit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori