LAJMI I FUNDIT:

Tottenhami do të kërkojë nga Juventusi zbritje çmimi për Kulusevskin

Tottenhami do të kërkojë nga Juventusi zbritje çmimi për Kulusevskin

Tottenham do të përpiqet të negociojë një zbritje çmimi me Juventusin për blerjen përfundimtare të Dejan Kulusevskit.

Reklama

Reprezentuesi suedez u mor në janar 2022 si huazim për 18-muaj me vlerë 10 milionë euro dhe opsion blerjeje që do të bëhej një detyrim nëse ata kualifikoheshin në Ligën e Kampionëve.

Duke parë se Tottenham humbi vendin në Ligën e Kampionëve, ata tani janë në një pozicion që u duhet të negociojë mbi opsionin e blerjes prej 35 milionë euro.

Sipas Calciomercato.com, plani është që të diskutohet për reduktimin e tarifës fikse dhe në vend të kësaj ta përkthejë në bonuse të lidhura me paraqitjen.

Juventusi mund të humb deri në 150 milionë euro këtë verë, sepse lojtarët që i huazuan me opsion nuk janë marrë nga klubet e huazuara.

Në huazim ishin Arthur Melo (Liverpool), Denis Zakara (Chelsea) dhe Weston McKennie (Leeds United).

Nga Kulusevski dhe Arthur te Mckennie dhe Zakaria – planet e Juventusit për 11 emrat e njohur që i ka në huazim
Lexo po ashtu Nga Kulusevski dhe Arthur te Mckennie dhe Zakaria – planet e Juventusit për 11 emrat e njohur që i ka në huazim

Kulusevski kontribuoi vetëm me dy gola dhe tetë asistime në të gjitha garat për Tottenhamin këtë sezon. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ndërkombëtare
Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

La Liga
Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Premier League
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Xavi ankohet për ‘gabimin fëmijëror’ në barazimin ndaj Mallorcas

Xavi ankohet për ‘gabimin fëmijëror’ në barazimin ndaj Mallorcas

La Liga
Kalo në kategori