LAJMI I FUNDIT:

Nga Kulusevski dhe Arthur te Mckennie dhe Zakaria – planet e Juventusit për 11 emrat e njohur që i ka në huazim

Nga Kulusevski dhe Arthur te Mckennie dhe Zakaria – planet e Juventusit për 11 emrat e njohur që i ka në huazim

Juventusi ka një listë të gjatë të lojtarëve të huazuar, disa prej të cilëve mund të kthehen në klub dhe të tjerë do të shiten gjatë verës.

Reklama

Çështjet jashtë fushës, duke përfshirë zbritjen e 15 pikëve nga gjykata e FIGC dhe hetimi në vazhdim i Prisma, do të kenë një ndikim të madh në planet e Bianconerëve për verën, duke i detyruar ata të jenë të shkathët dhe të investojnë në vendet e duhura për të forcuar skuadrën e Massimiliano Allegrit.

Me një numër lojtarësh të ekipit të parë të huazuar, Juventusi tani po shqyrton opsionet e tyre dhe ka filluar të zhvillojë një plan për verën, shkruan Il Bianconero.

Fati i Juventusit mund të ndryshojë në ‘maratonën’ e muajit prill – shtatë ndeshje vendimtare në 22 ditë
Lexo po ashtu Fati i Juventusit mund të ndryshojë në ‘maratonën’ e muajit prill – shtatë ndeshje vendimtare në 22 ditë

Më poshtë lista e 11 lojtarëve që mund të bënin para nga shitja e tyre.

Marley Ake – 22-vjeçari aktualisht është i huazuar te Dijon dhe do të kthehet në Torino në verë, por do të shitet ose do të dërgohet sërish në huazim, duke mos hyrë në ekipin e parë.

Arthur Melo – Aktualisht në Liverpool, mesfushori brazilian mezi është paraqitur këtë sezon dhe me siguri do të kthehet në verë. Juventusi shpreson ta shesë atë, por mund të detyrohet të pranojë një tjetër largim huazimi.

Andrea Cambiaso – 23-vjeçari po impresionon si i huazuar te Bologna dhe mund të hyjë në ekipin e parë të Allegrit gjatë verës.

Dejan Kulusevski – Nuk ka garanci se ai do të qëndrojë te Tottenham, me detyrimin e tij të kushtëzuar për të blerë klauzolën e lidhur me kualifikimin e tyre në Ligën e Kampionëve. Pavarësisht kësaj, ai ka të ngjarë të mbetet në Londrën e Veriut dhe të dy klubet do të përpiqen të arrijnë një marrëveshje.

Weston McKennie – Leeds e mori amerikanin në një marrëveshje huazimi me një opsion blerjeje totale prej 39 milionë eurosh, duke i dhënë atyre fleksibilitet. Një marrëveshje zotërinjsh thuhet se është arritur me klubin anglez që do të blejë McKennie nëse ata shmangin rënien.

Hans Nicolussi Caviglia – Mesfushori italian po bën mirë me Salernitanën dhe ata mund të paguajnë 8 milionë euro për ta bërë lëvizjen e tij të përhershme, me Juventusin ndoshta duke përfshirë një opsion rikthimi prej 10 milionë euro.

Luca Pellegrini – Pasi kaloi gjysmën e sezonit në huazim me Eintracht Frankfurt, Pellegrini iu bashkua Lazios në janar, por ka pasur vështirësi të depërtojë në skuadrën e Maurizio Sarrit. Duket e pamundur që Biancocelestët të paguajë 10 milionë euro për ta bërë qëndrimin e tij të përhershëm.

Marko Pjaca – 27 vjeçari ka pasur vështirësi për minutat e rregullta me Empolin këtë sezon dhe nuk do të blihet nga klubi, duke e detyruar Juventusin të gjejë një shtëpi të re për kroatin në verë.

Filippo Ranocchia – Mesfushori italian nuk është paraqitur shumë për Monzan këtë sezon, por Juventus nuk i ka hequr shpresat te 21-vjeçari dhe do ta kthejë atë në huazim gjatë verës për të fituar më shumë përvojë.

Nicolo Rovella – Allegri është një tifoz i madh i 21-vjeçarit dhe ka të ngjarë ta promovojë atë në ekipin e parë të Juventusit në verë pasi Leandro Paredes të largohet.

Denis Zakaria – Mesfushorit zviceran mezi i është dhënë një shans për të bërë përshtypje te Chelsea këtë sezon dhe nuk ka gjasa që ata të paguajnë 33 milionë euro për të, duke e bërë të mundshme një rikthim në Torino.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ligat tjera
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Ndërkombëtare
Man Utd do të përfshijë Maguire në ofertën e re për Mount

Man Utd do të përfshijë Maguire në ofertën e re për Mount

Premier League
Kalo në kategori