Një tornado goditi qytetin Foshan në provincën Guangdong të Kinës jugore të dielën, thanë autoritetet lokale.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, tornado goditi rrethin Nanhai në Foshan rreth orës 7:20 të mëngjesit dhe zgjati rreth një minutë.

Më herët të enjten mbrëma, një tornado që zgjati pesë minuta goditi qytetin Taiping në qytetin e Guangzhou.

Ai çoi në ndërprerje të energjisë elektrike, duke shkulur pemë dhe duke dëmtuar shtëpi.

Për fat të mirë nuk është raportuar për viktima. /Telegrafi/