LAJMI I FUNDIT:

Torino dëshiron ta largojë Berishën shkaku i pagës së lartë, elita turke opsion për portierin shqiptar

Torino dëshiron ta largojë Berishën shkaku i pagës së lartë, elita turke opsion për portierin shqiptar

Etrit Berisha vazhdon ta ketë të paqartë të ardhmen e tij, përkundër se afati kalimtar i janarit ka përfunduar.

Portieri shqiptar këtë edicion nuk ka luajtur asnjë minutë me fanellën e Torinos as në kampionat, por as në garat e Kupës së Italisë.

Kësisoj largimi i tij pritej në afatin kalimtar të janarit, por nuk ndodhi përkundër se pati interesim nga disa skuadra.


Torino është gati ta lejoj largimin e portieri shqiptar dhe tani po kërkon shitjen e tij në elitën e futbollit turk ku Berisha është i hapur për tu transferuar atje.

33-vjeçari ka kontratë me Torinon deri në verën e vitit 2024 derisa Torino kërkon ta largojë për faktin se Berisha ka pagë prej 800 mijë eurove në vit, që konsiderohet si e lartë nga drejtuesit e klubit.

Menaxheri i Berishës është në bisedime me disa klube turke dhe transferimi i tij në Turqi mund të ndodhë gjatë ditëve të ardhshme, për faktin se afati kalimtar në shtetin turk është i hapur deri në 7 shkurt. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

La Liga
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Ndërkombëtare
Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

La Liga
Williams te Barcelona? De Marcos paralajmëron sensacionin spanjoll

Williams te Barcelona? De Marcos paralajmëron sensacionin spanjoll

La Liga
Kalo në kategori