LAJMI I FUNDIT:

Topalli dhe E’themi shënojnë gola për Istanbulspor, por ndeshja ndërpritet në pjesën e dytë shkaku i mjegullës

Topalli dhe E’themi shënojnë gola për Istanbulspor, por ndeshja ndërpritet në pjesën e dytë shkaku i mjegullës

Istanbulspor ishte afër fitores ndaj Menemenspor në Ligën e Parë të Turqisë, pasi pjesa e parë u mbyll 2-0.

Reklama

Valon E’themi, futbollisti shqiptar nga Maqedonia e Veriut ka gjetur i pari golin në minutën e 33-të të takimit për 1-0.

Pas katër minutash ishte radha e Jetmir Topallit, që shënoi për 2-0.

Megjithatë, pjesa e dytë nuk filloi me kohë. Gjyqtari i ndeshjes, Burak Pakkan, e nisi pjesën e dytë me rreth 25 minuta vonesë, pasi mjegulla ishte shtuar në fushë.

Por këmbëngulja e tyre për të luajtur nuk dha rezultat.

Në minutën e 63-të, arbitri i ndeshjes i dërgoi lojtarët në dhomat e zhveshjes, duke e ndërprerë atë.

Jetmir Topalli ka tani 2 gola dhe 2 asistime me skuadrën e re të tij Istanbulspor. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Kalo në kategori