LAJMI I FUNDIT:

Top shënuesit në Ipko Superligë pas javës së tetë, tre futbollistë në krye me gola të njëjtë

Top shënuesit në Ipko Superligë pas javës së tetë, tre futbollistë në krye me gola të njëjtë

Ka përfunduar java e tetë në elitën e futbollit kosovar, ku janë zhvilluar pesë takime.

Takimi i vetëm që nuk u zhvillua ishte ai mes Prishtinës dhe Drenicës, që është shtyrë për datën 16 tetor.


Edhe këtë javë ka pasur ndryshime në listën e golashënuesve, ku tani tre futbollistë janë në krye të listës.

Kastriot Rexha – Feronikeli

Arb Manaj i Trepçës ’89 ka pesë gola, sa ka edhe sulmuesi i Feronikelit, Kastriot Rexha.

Arb Manaj – Trepça ’89

Ndërkohë Gerhard Progni i Gjilanit me dy golat e shënuar ndaj Flamurtarit ka quar në pesë numrin e golave dhe i është bashkuar në krye dyshes Manaj e Rexha.

Gerhard Progni – Gjilani

Me nga katër gola janë tre futbollistë të tjerë, Betim Haxhimusa i Dritës, Blend Baftiu i Ballkanit dhe Mendurim Hoti i Feronikelit.

Ndërkohë me nga tre gola janë tetë futbollistë të tjerë nga klube të ndryshme të Superligës së Kosovës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Saarbrucken vazhdon ëndrrën,  pas Bayern Munichut eliminon edhe gjigantin tjetër nga Kupa e Gjermanisë

Saarbrucken vazhdon ëndrrën, pas Bayern Munichut eliminon edhe gjigantin tjetër nga Kupa e Gjermanisë

Bundesliga
Mbretëria Zidane në Real Madrid Castilla - djemtë e legjendës franceze arrijnë shifrën magjike

Mbretëria Zidane në Real Madrid Castilla - djemtë e legjendës franceze arrijnë shifrën magjike

La Liga
UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Premier League
Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Premier League
Kalo në kategori