LAJMI I FUNDIT:

Top 20 transferimet e lojtarëve shqiptarë nëpër Evropë – nga Muriqi te Rrahmani e Ujkani

Top 20 transferimet e lojtarëve shqiptarë nëpër Evropë – nga Muriqi te Rrahmani e Ujkani

Lojtarët shqiptarë në çdo vit, po bëhen më të rëndësishëm për futbollin evropian.

Reklama

As ky afat kalimtar nuk i la lojtarët e Kosovës dhe të Shqipërisë, pa lëvizje.

Spikasin disa transferime të lojtarëve nga Kosova, si ai i Vedat Muriqit që  kaloi te Fenerbahce.

Edhe portieri Samir Ujkani ka bërë një lëvizje të madhe, duke u kthyer në Itali, kësaj radhe te Torino.

Në Itali do të luajë edhe Amir Rrahmani që ka nënshkruar për Veronan, ndërsa Besar Halimi ka kaluar në Bundeliga 2 te Sandhausen.

Të gjitha 25 blerjet në ditën e fundit në Serie A, në mesin e tyre edhe një shqiptar 
Lexo po ashtu Të gjitha 25 blerjet në ditën e fundit në Serie A, në mesin e tyre edhe një shqiptar 

Me klube të reja janë bërë edhe Albian Ajeti dhe Albian Ajet, që do të luajnë në Ligën Premier.

Redaksia e Telegrafi Sport ka zgjedhur 20 transferimet më të mira të lojtarëve shqiptarë në këtë afat kalimtar.

Samir Ujkani (Rizespor-Torino)

Besar Halimi (Brondby-Sandhausen)

Kemal Ademi  (Xamax-Basel)

Vedat Muriqi  (Rizespor- Fenerbahce)

Arijanet Muric  (Man City – Nottingham Forest)

Festim Alidema (Llapi – Slaven Belupo)

Nedim Bajrami (Grasshopper – Empoli)

Albian Ajeti (Basel – West Ham United)

Meritan Shabani (Bayern Munich – Wolverhampton)

Etrit Berisha (Atalanta – Spal)

Donis Avdijaj (Trabzonspor)

Amir Rrahmani (Dinamo Zagreb – Verona)

Kastriot Dermaku (Cremonese – Parma)

Bekim Balaj  (Akhmat Grozny – Sturm Graz)

Leon Dajaku (Stuttgart – Bayern Munich)

Shani Tarashaj (Everton – Emmen)

Valon Behrami (Udinese – Sion)

Mergim Vojvoda (Mouscoron – Standard Liege)

Mergim Mavraj (Ingolsadt – Greuther Furth)

Liridon Latifi  (Akademija Puskas – Sheriff Tiraspol)

Në trend Sport

Më shumë
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Kalo në kategori