Serie A ka qenë aktive në ditën e fundit të afatit kalimtar, ku ndodhën disa transferime të madhe.  

Milani ka goditur duke e afruar Ante Rebicin, dirsa ka edhe disa kthime interesante në Serie A.

Fernando Llorente, Nikola Kalinic, Simon Kjaer dhe Samir Ujkani janë kthyer në Serie A.

Pikërisht ka qenë portieri shqiptar që ruan portën e Kosovës, Samir Ujkani, që është kthyer në Serie A, pë të nënshkruar me Torinon.

Mbyllet afati kalimtar veror, gjithçka që ndodhi në ditën e fundit Mbyllet afati kalimtar veror, gjithçka që ndodhi në ditën e fundit

Emër i ri që do të jetë interesant në Serie A është edhe mesfushori armen, Henrikh Mkhitaryan, që ka ardhur nga Arsenali.

Më poshtë i gjeni 25 transferimet që ndodhën në Serie A në ditën e fundit. /Telegrafi/

Henrikh Mkhitaryan (Roma)

Simon Kjaer (Atalanta)

Vlad Chiriches (Sassuolo)

Matteo Darmian (Parma)

Han Kwang-Song (Juventus)

Fernando Llorente (Napoli)

Andrea Seculin (Sampdoria)

Wesley (Verona)

Emiliano Rigoni (Sampdoria)

Nikolla Kalinic (Roma)

Bobby Duncan (Fiorentina)

Samir Ujkani (Torino)

Ante Rebic (Milan)

Giorgos Kyriakopoulos (Sassuolo)

Pedro (Fiorentina)

Peter Ankersen (Genoa)

Romulo (Brescia)

Jacopo Sala (Spal)

El Khouma Babacar (Lecce)

Rachid Ghezzal (Fiorentina)

Edoardo Goldaniga (Genoa)

Alessandro Matri (Brescia)

Filippo Romagna (Sassuolo)

Mariusz Pawel Stepinski (Verona)

Simone Verdi (Torino)