LAJMI I FUNDIT:

Top 15 paraqitjet individuale më të mira të të gjitha kohërave në futboll

Top 15 paraqitjet individuale më të mira të të gjitha kohërave në futboll

Futbolli është një sport ekipor. Që një skuadër të jetë e suksesshme, 11 lojtarët duhet të japin maksimumin nga vetja për të fituar trofe.

Reklama

Por, një skuadër në shumicën e rasteve mbështete te një lojtar, që shumë herë di të vendos ndeshjen me lëvizjet dhe gjuajtjet e tij.

GiveMeSport ka përpiluar një listë me lojtarët që kanë dhuruar një paraqitje më të mirë individuale të jashtëzakonshme:

15) Michael Owen vs Gjermani | 2001

14) Dimitar Berbatov vs Liverpool | 2010

13) Andrey Arshavin vs Liverpool | 2009

12) Jack Wilshere vs Barcelona | 2011

11) Mark Viduka vs Liverpool | 2000

10) Gareth Bale vs Inter | 2010

9) Fabio Cannavaro v Gjermani | 2006

8) Ronaldo vs Manchester United | 2003

7) Cristiano Ronaldo vs Atletico Madrid | 2019

6) Steven Gerrard vs West Ham | 2006

5) Xavi vs Real Madrid | 2009

4) Lionel Messi vs Arsenal | 2010

3) Roy Keane vs Juventus | 1999

2) Ronaldinho vs Real Madrid | 2005

1) Zinedine Zidane vs Brazil | 2006. /Telegrafi/