Edhe pse ka qenë i njohur si kauboj Woody nga seriali “Toy Story”, për të cilin e ka huazuar zërin – Tom Hanks kurrë më parë nuk ka luajtur në një film vestern.

Reklama

Aktori i famshëm hollivudian ka vendosur ta ndërmarrë këtë hap tani, në filmin e Paul Greengrass, “News of the World”.

Me vite të tëra, trendet në kinematografinë amerikane kohë pas kohe janë kthyer kah zhanri vestern, me të cilin janë rritur gjenerata të tëra.

Filmi “News of the World” është një tregim i fuqishëm për rëndësinë e ngjarjeve historike.

Hanks luan rolin e një veterani, një person që nuk dëshiron të humbu besimin në racën njerëzore, edhe pse është i rrethuar çdo ditë nga krimi, racizmi dhe dhuna. /Telegrafi/

Reklama
Reklama