0Shares

Oklahoma City Thunder ka marrë edhe një fitore të radhës ku ka mbrëmë San Antonio Spurs.

Të udhëhequr nga Russell Westbrook, Oklahoma City Thunder triumfoi me 10 pikë diferencë 104 – 94.

Fundori i Thunder, Russell Westbrook arriti një tjetër ‘Triple Double’, me 21 pikë, 10 asistime e 12 kërcime.

Paraqitje të mirë tek vendasit kishte edhe Jeremi Grant me 15 pikë dhe Paul George që shtoi 11 të tjera dhe pati 10 kërcime.

Rudy Gay dhe Bertans ishin më efikasit tek mysafirët me nga 14 pikë të realizuara në këtë përballje.

Fitorja ndaj Spurs e ngrit Oklahoman në pozitën e pestë në Konferencën e Perëndimit, ndërkohë San Antonio tani zë vendin e shtatë.

Në ndeshjen e ardhshme OKC do të luaj përsëri para tifozëve të saj ku do ta presë Sacramento Kings.

Ndërkohë për San Antonio Spurs do të jetë një ndeshje e vështirë pasi luan derbin e Teksasit me Houston Rockets. /Telegrafi/

Rezultatet:

Charlotte Hornets – Phoenix Suns 122 – 115

Miami Heat – Washington Wizards 129 – 102

Dallas Mavericks – Memphis Grizzlies 114 – 80

Oklahoma City Thunder – San Antonio Spurs 104 – 94

Los Angeles Clippers – Orlando Magic 113 – 105

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)