Një tifoz australian i futbollit është bërë viral në rrjetet sociale pasi reagimi i tij gazmor pasi pa veten në ekranin e madh në Katar u bë viral.

Ndërsa Socceroos u përball me Francën në ndeshjen e tyre hapëse të Kupës së Botës, kamera u drejtua te disa tifozë australianë të ulur në tribuna.

Kamera ndaloi tek një fans i veçantë, fytyra e të cilit dukej e zbrazët dhe e tronditur.

Ndërsa dëgjohej vetëm zhurma brohoritëse e tifozëve, fjalët që dolën nga goja e burrit australian ishin shumë të qarta.

“Jezus, ne jemi në televizionin e q***”, lexoheshin fjalët nga buzët e tifozit.

Reklama

Njerëzit në internet e kapën shpejt videon dhe filluan shpërndarjet duke e bërë tashmë virale në rrjetet sociale.

Ndryshe, ndeshja e radhës e Australisë do të zhvillohet kundër Tunizisë të shtunën, ku një humbje do të konfirmonte largimin e tyre nga Kupa e Botës. /Telegrafi/