Tifozët po thonë se Yaya Toure “kurdisi” shortin e fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve në favor të Tottenhamit.

Ish-mesfushori ikonë i Ligës Premier ishte gati për të shpërndarë topat në ngjarjen e UEFA-s të së enjtes në Stamboll.

Ish-ylli i Barcelonës dhe Man City tani është një trajner i të rinjve me Spurs.

Shorti i Ligës së Kampionëve – ‘Grupi i vdekjes’ përbëhet nga Bayern Munich, Barcelona dhe Interi Shorti i Ligës së Kampionëve – ‘Grupi i vdekjes’ përbëhet nga Bayern Munich, Barcelona dhe Interi

Dhe londinezët përfunduan me grupin ndoshta më të mirë të shortit, duke rënë në grup me Eintracht Frankfurt, Sporting Lisbonën dhe Marseillen.

Kjo bëri që tifozët e futbollit të vërshojnë Twitterin me pretendime qesharake se Toure në një farë mënyre e kurdisi shortin në favor të Spurs.

Reklama

Njëri tha: “Yaya Toure duke na nxjerrë grupin më të lehtë të mundshëm që Harry Kane të fitojë trofeun e tij të parë të Ligës së Kampionëve”.

Reklama

Një tjetër deklaroi: “Yaya Toure tashmë një legjendë e Tottenhamit në librin tim”.

Njëri bëri shaka: “A nuk bëri një punë të shkëlqyer Yaya Toure i Tottenhamit?”.

Një tjetër shtoi: “Toure sapo manipuloi UCL-në para gjithë botës. Një grup i Ligës së Evropës në UCL”.

Liga e Kampionëve 2022/23: Top klube, shumë yje të futbollit dhe miliona euro për pjesëmarrësit Liga e Kampionëve 2022/23: Top klube, shumë yje të futbollit dhe miliona euro për pjesëmarrësit

Njëri tha: “Tottenham me Frankfurt, kaq me fat. Yaya manipulon shortin”.

Toure sigurisht që nuk u tërhoq nga deklarimi i mbështetjes së tij për Tottenhamin përpara se të realizonte shortin.

Reklama

Duke folur në skenë, tre herë fituesi i Ligës Premier tha: “Do të doja të përfitoj nga ky rast për të falënderuar Tottenhamin”.

“Ata janë fantastikë në klub. Ndihem sikur i përkas një familjeje. Është e jashtëzakonshme ajo që ata kanë bërë për mua”. /Telegrafi/

Reklama