LAJMI I FUNDIT:

Tifozët e Napolit të frikësuar nga ‘Mallkimi Drake’

Tifozët e Napolit të frikësuar nga ‘Mallkimi Drake’
(Foto: Twitter/Whistle FC/Marca)

Duke qenë mjaft paragjykues në futboll, tifozët e Napolit kanë frikë se mund të mos e fitojnë titullin e Serie A, pasi Drake është shfaqur me simbolet e klubit të tyre.

Fotografia në të cilën shfaqet reperi i veshur me xhaketën e sponsorit klasik Buitoni nga epoka e Diego Armando Maradonas, duket të jetë bërë gjatë provave ose gjatë xhirimeve.


Drake njihet si një tifoz i sporteve të ndryshme, mirëpo për një kohë të gjatë është lidhur me një ‘mallkim’ për skuadra apo individë.

‘Mallkimi i Drake’ është përfolur prej kohësh pasi sportistë dhe ekipe të ndryshme kanë humbur nëse kanadezi ka shfaqur mbështetje për ta.

Ka pasur edhe ‘meme’ që janë lidhur me mbështetjen e muzikantit dhe humbjen e skuadrave të caktuara. Po ashtu, ai ka humbur para të mëdha në baste në Formula 1, UFC e futboll.

Napoli është aktualisht lider në Serie A dhe është kualifikuar në të tetën e finales në Ligën e Kampionëve, andaj tifozët janë shqetësuar kur e kanë parë këtë imazh të reperit.

Napolitanët janë njerëzit më supersticiozë në Itali që është ndoshta vendi më supersticioz në Evropë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kane zbulon mbrojtësit më të vështirë me të cilët është përballur në karrierën e tij

Kane zbulon mbrojtësit më të vështirë me të cilët është përballur në karrierën e tij

Bundesliga
Armando Broja drejt transferimit në Serie A

Armando Broja drejt transferimit në Serie A

Premier League
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset
Vendimi skandaloz i gjyqtarit tërboi lojtarët e Man Cityt, Haaland e humbi plotësisht durimin gjatë dhe pas ndeshjes

Vendimi skandaloz i gjyqtarit tërboi lojtarët e Man Cityt, Haaland e humbi plotësisht durimin gjatë dhe pas ndeshjes

Premier League
Ten Hag ka humbur mbështetjen e disa lojtarëve në dhomën e zhveshjes

Ten Hag ka humbur mbështetjen e disa lojtarëve në dhomën e zhveshjes

Premier League
Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori