Juan Mata është vlerësuar si transferimi më i mirë i Manchester United që kur u largua Sir Alex Ferguson.

Spanjolli i ishte bashkuar Djajve të Kuq nga Chelsea në janar të vitit 2014 për një shumë mbi 40 milionë euro, duke bërë 244 paraqitje dhe ka shënuar 47 gola.

Derisa Mata ka filluar tani të bije në formë, tifozët e United kanë vendosur t’i rendisin transferimet e tyre më të mira që janë bërë pas kohës së pensionimit të legjendës skoceze.

1) Juan Mata

2) Zlatan Ibrahimovic

3) Sergio Romero

4) Aaron Wan-Bissaka

5) Ander Herrera

6) Daniel James

7) Harry Maguire

8) Victor Lindelof

9) Daley Blind

10) Romelu Lukaku

Lukaku gjatë kohës së tij te Unitedi

11) Anthony Martial

12) Nemanja Matic

13) Diogo Dalot

14) Fred

15) Marouane Fellaini

16) Luke Shaw

17) Eric Bailly

18) Paul Pogba

19) Victor Valdes

20) Bastian Schweinsteiger

21) Henrikh Mkhitaryan

22) Marcos Rojo

23) Memphis Depay

24) Angel di Maria

25) Matteo Darmian

26) Morgan Schneiderlin

27) Alexis Sanchez

28) Radamel Falcao. /Telegrafi/