LAJMI I FUNDIT:

Tifozët e Liverpoolit mezi e presin transferimin e ri, Luis Diaz poshtëroi Fredin e Man Utd me një driblim të jashtëzakonsëm

Tifozët e Liverpoolit mezi e presin transferimin e ri, Luis Diaz poshtëroi Fredin e Man Utd me një driblim të jashtëzakonsëm

Tifozët e Liverpoolit janë të entuziazmuar nga perspektiva që klubi i tyre të nënshkruajë sulmuesin e shumëkërkuar të Portos, Luis Diaz.

Reklama

Reds thuhet se kanë ‘rrëmbyer’ Diazin para Tottenhamit pasi tani janë favorit absolut për të nënshkruar me kolumbianin.

Sipas Sky Sports News, Liverpooli thuhet se po ofron një marrëveshje me vlerë 40 milionë euro të garantuara plus bonuse të lehta rreth 20 milionë euro dhe 5 milionë euro tjera bonuse të vështira për Diaz, i cili ka shënuar 16 gola në 28 ndeshje për liderët e ligës portugeze këtë sezon.

Liverpooli fiton garën me Tottenhamin për Luis Diaz, transferimi afër zyrtarizimit
Lexo po ashtu Liverpooli fiton garën me Tottenhamin për Luis Diaz, transferimi afër zyrtarizimit

Klubi Merseyside thuhet se ka dërguar një delegacion në Amerikën e Jugut për të provuar të përfundojë marrëveshjen përpara mbylljes së afatit kalimtar të janarit.

Diaz ka luajtur tashmë në ndeshjen kualifikuese të Kolumbisë për Kupën e Botës kundër Perusë të premten mbrëma, përpara se të përballen me Argjentinën të martën.

Ai ka rënë në sy edhe më parë teksa ishte në detyrë ndërkombëtare.

Sulmuesi i Portos u bë viral në vitin 2021 pasi poshtëroi mesfushorin e Manchester United, Fred, me një aftësi të shkëlqyer në një ndeshje kualifikuese për Kupën e Botës kundër Brazilit në Barranquilla.

Nëse kompletohet transferimi i Luis Diaz, Liverpooli largon lojtarë nga skuadra
Lexo po ashtu Nëse kompletohet transferimi i Luis Diaz, Liverpooli largon lojtarë nga skuadra

Në videon, të cilin mund ta shikoni më poshtë, Diaz mban mbrojtësin e Paris Saint-Germain, Marquinhos pranë flamurit të këndit, përpara se të lëvizë topin lart dhe rreth shpinës së Fredit.

Ai më pas largohet nga mesfushori i Unitedit para se të bëjë një pasim të guximshëm “pa shikuar”. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Ndërkombëtare
“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori