LAJMI I FUNDIT:

Tetë lojtarë që Liverpooli mund të synojë si alternativa ndaj Jude Bellingham

Tetë lojtarë që Liverpooli mund të synojë si alternativa ndaj Jude Bellingham

Liverpooli do të kërkojë të forcojë mesfushën e tyre gjatë verës, por me objektivin e tyre kryesor të dukshëm Jude Bellingham që rezulton shumë i shtrenjtë, kë tjetër mund të synojnë?

Reklama

Me lojtarë si Alex Oxlade Chamberlain, Naby Keita, James Milner dhe Arthur Melo që po afrohen më pranë dyerve të daljes, Jurgen Klopp do të hartojë listën e tij të blerjeve.

Ylli i Borussia Dortmundit, Bellingham është lidhur gjerësisht me një lëvizje në Anfield, por raportet e fundit kanë pohuar se çmimi mund të jetë shumë i madh për Reds.

Mason Mount i Chelseat gjithashtu është lidhur me një lëvizje në Merseyside.

Sipas mediumit The Athletic, ka tetë mesfushorë të tjerë me një profil të ngjashëm me Bellinghamin që Liverpool mund të synojë si një alternativë.

Dyshja spanjolle Pedri dhe Gavi janë ndër mesfushorët më të mirë në futbollin botëror. Edhe pse Pedri do të kushtonte shumë, situata aktuale e Gavit në Barcelonë mund ta bëjë atë të largohet falas nga klubi gjatë verës.

Më pas në listë është Joe Willock i Newcastle, i cili ka bërë përshtypje që kur u transferua në St.James’ Park nga Arsenali.

Stili i Willock është krahasuar me ish-lojtarin e Liverpoolit, Georginio Wijnaldum.

Maxence Caqueret i Lyon mund të provojë të jetë një nënshkrim i mirë pasi që nga depërtimi nga radhët e të rinjve, ai është zhvilluar në një lojtar brilant të gjithanshëm.

Megjithatë, statistikat e golave ​​të Caqueret janë shqetësuese pasi ai ka shënuar vetëm një gol në karrierën e tij profesionale.

Mesfushori i radhës për t’u mbajtur nën sy është Enzo Le Fee i Lorient.

Lojtari i Leicester Cityt, Kiernan Dewsbury Hall, gjithashtu është një profil të ngjashëm. Ai ka qenë mbresëlënës në skuadrën e Leicesterit që ka pasur vështirësi.

Dewsbury Hall ka tendencën të luaj edhe nga krahët, gjë që kanë bërë në të kaluarën lojtarë si Jordan Henderson dhe James Milner.

Tjetri është Matheus Nunes i Wolves, i cili përpunon aftësi të shkëlqyera për të mbajtur topin që mund të jenë jetike në mesfushën e re të Klopp.

I fundit në listë, por jo nga rëndësia është Yunus Musah, i cili luan për Valencia. Shpejtësia dhe fiziku i Musah e bëjnë atë një opsion të shkëlqyer për një mesfushor nga “zona në zonë”. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Ligat tjera
Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

La Liga
Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Premier League
Zyrtare: Karim Benzema vazhdon karrierën në Arabinë Saudite

Zyrtare: Karim Benzema vazhdon karrierën në Arabinë Saudite

Ligat tjera
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kante rrugës për t’iu bashkuar Benzemas te Al Ittihadi me përfitime shumëmilionëshe

Kante rrugës për t’iu bashkuar Benzemas te Al Ittihadi me përfitime shumëmilionëshe

Ligat tjera
Kalo në kategori