LAJMI I FUNDIT:

Tetë bijat e të famshmëve që trashëguan nga baballarët e tyre talentin dhe pamjen e jashtme (Foto)

Tetë bijat e të famshmëve që trashëguan nga baballarët e tyre talentin dhe pamjen e jashtme (Foto)

Shpesh është vërejtur se fëmijët kanë tendencë të trashëgojnë talentet e prindërve të tyre.

Reklama

Bright Side gjeti disa familje ku baballarët dhe bijat janë po aq të famshëm, transmeton Telegrafi.

8. Steven dhe Liv Tyler

Liv Tyler (e lindur në Rundgren) ishte tërhequr gjithmonë nga shoku i nënës së saj, Steven, këngëtari kryesor i ‘Aerosmith’, por vetëm në adoleshencë ajo zbuloi se ai ishte babai i saj i vërtetë. Vetë muzikanti kishte dyshuar në një lidhje familjare: babai dhe vajza dukeshin shumë të ngjashëm.

7. John Voight dhe Angelina Jolie

Pavarësisht nga John Voight që është fitues katër herë i Oskarit, Angelina jep meritat për pasionin e saj për kinemanë tek nëna e saj: ajo shpenzonte shumë kohë me fëmijët e saj në kinema. Fillimisht, Jolie nuk mund ta falte babanë e saj për faktin që e la familjen, por tani ata kanë një film të përbashkët – Lara Croft: Tomb Raider – në filmografinë e tyre, dhe marrëdhëniet e tyre kohët e fundit po përmirësohen.

Njëzetë imazhe nga prapaskenat e filmave të famshëm (Foto/Video)
Lexo po ashtu Njëzetë imazhe nga prapaskenat e filmave të famshëm (Foto/Video)
6. Paul dhe Stella McCartney

Paul McCartney legjendar ka pesë fëmijë, por vetëm Stella ka arritur famë të vërtetë. Jo në muzikë, megjithatë: ajo është një stiliste e modës dhe fituese e çmimeve prestigjioze të modës britanike.

5. Don dhe Dakota Johnson

Dakota Johnson u ngrit në karrierë pas rolit kryesor në “50 Shades of Grey”. Duhej të ndodhte: çfarë tjetër mund të ishte bërë me prindërit si Melanie Griffith dhe Don Johnson, ylli i “Miami Vice”? Por kjo nuk është e gjitha: gjyshja e saj ishte muza e Alfred Hitchcock, Tippi Hedren, dhe njerku i saj, Antonio Banderas, e ndihmoi atë të merrte hapat e saj të parë në industrinë e filmit.

4. Ozzy dhe Kelly Osbourne

Fëmijëria e Kelly përkon me rritjen e popullaritetit të babait të saj, yllit të famshëm rock Ozzy Osbourne. Familja e tyre ishte kaq e popullarizuar saqë një shfaqje e tërë realiteti, “The Osbournes”, u bë për jetën e tyre. Rastësisht, kumbari i Kellyt është legjendari Elton John.

3. Henry dhe Jane Fonda

“Ndikimi i madh në mua ishte babai im”, tha një herë Jane Fonda. Sidoqoftë, vitet e hershme të aktores së njohur nuk ishin serioze: divorci i prindërve dhe vetëvrasja e nënës së saj lanë gjurmë në personalitetin e Jane dhe prekën marrëdhëniet e saj me meshkujt.

2. Francis dhe Sophia Coppola

Kur Sophia ishte vetëm një regjisore e filmit, kishte frikë se veprat e saj do të krahasoheshin me kryeveprat e babait të saj. Natyrisht, nuk është e lehtë të mundësh krijuesin e Kumbarit, por karriera e Sophia nuk është aspak një dështim: filmi i saj i famshëm “Lost in Translation” fitoi dy ‘Oscars’.

1. Kurt Russell dhe Kate Hudson

Kurt Russell është teknikisht njerku i Kate, por ajo dhe vëllai i saj e quajnë atë baba dhe e falënderojnë për fëmijërinë e tyre të lumtur. “Ky është një njeri që e bëri familjen e tij numrin e tij, një prioritet të gjithë jetës së tij … Ne ndjemë pastërtinë e asaj, gjithë fëmijërinë tonë dhe mirënjohjen tonë për dashurinë e tij, e cila është e pafundme”, shkruante ajo. /Telegrafi/