LAJMI I FUNDIT:

Tentim vrasje në Deçan – policia në kërkim të një personi

Tentim vrasje në Deçan – policia në kërkim të një personi

Një tentim vrasje ka ndodhur të dielën në Deçan.

Policia bën të ditur se dy persona derisa ishin në një lokal kanë pasur zënke verbale e më pas janë kacafytur, ku njëri është therur me mjet të mprehtë.

“Raportohet se në një lokal pas një zënke verbale në mes të viktimës mashkull kosovar dhe të dyshuarit mashkull kosovar, kishte ardhur deri te kacafytja në mes të tyre me ç’rast viktima ka pësuar lëndime dyshohet se nga një mjet i mprehtë”, thuhet në njoftim.

Viktima është dërguar në Spitalin e Pejës për trajtim mjekësor, ndërsa i dyshuari ndodhet në kërkim policor.

Rasti është duke u hetuar./Telegrafi/