LAJMI I FUNDIT:

Ten Hag miraton shitjen e dy yjeve të ekipit të Man Utd

Ten Hag miraton shitjen e dy yjeve të ekipit të Man Utd

Trajneri i Manchester United, Erik ten Hag, është gati të arkëtojë para nga shitja e dy lojtarëve të ekipit të parë këtë verë.

Reklama

Pavarësisht bisedave për shitjen e klubit nga familja Glazer, financat e tyre nuk janë të qëndrueshme për të tentuar blerje të reja në afatin e ardhshëm kalimtar.

Shumë ekspertë financiarë besojnë se Djajtë e Kuq duhet të shesin për të financuar blerje të reja sikurse ato që përjetuan verën e fundit.

Man Utd gati për të larguar gjashtë lojtarë në verë
Lexo po ashtu Man Utd gati për të larguar gjashtë lojtarë në verë

Sipas mediumit talkSPORT, trajneri Ten Hag do të lehtësojë shqetësimet e Fair Play Financiar duke shitur dy yjet; Harry Maguire dhe Anthony Martial.

Holandezi është gati të lejojë largimin e dyshes, ndërkohë që edhe lojtarë të tjerë të ekipit të parë mund të jenë në rrezik nëse vijnë oferta të mira.

Unitedi do të ndjekë një qendërsulmues, një mesfushor qendror dhe ndoshta një qendërmbrojtës rezervë gjatë verës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

La Liga
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ndërkombëtare
Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Ndërkombëtare
Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Premier League
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Kalo në kategori