LAJMI I FUNDIT:

Të gjithë po pyesin se çfarë i tha James Maddison, Salahut – me egjiptianin që e humbi penalltinë

Të gjithë po pyesin se çfarë i tha James Maddison, Salahut – me egjiptianin që e humbi penalltinë

E marta ishte një natë për t’u harruar për Liverpoolin dhe në veçanti për Mohamed Salah, pasi humbën 1-0 nga Leicester City.

Reklama

Ademola Lookman ishte heroi i Dhelprave me një gol në minutën e 59-të për të mposhtur vizitorët në stadiumin King Power.

Megjithatë, gjërat mund të kishin qenë shumë të ndryshme për Reds nëse Salah do të kishte shënuar nga penalltia.

James Maddison (centre left) tried to put Mohamed Salah (centre right) off before a penalty

The Reds fituan një penallti në minutën e 16-të, derisa egjiptiani po bëhej gati që ta ekzekutonte atë.

Në një moment, James Maddison iu afrua Salahut dhe i tha diçka, derisa kjo krijoi një situatë tejet të komentueshme në rrjetet sociale.

Egjiptiani më pas nuk ia doli të mposhte Kasper Schmeichel, që ia doli të priste goditjen e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Serie A
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori