Festa e 28 Nëntorit është ndër ditët më të shënuara për popullin shqiptarë kudo në botë.

Dita e Flamurit festohet në mënyra të ndryshme, ceremoni dhe festa të shumta organizohen nëpër të gjitha qytetet shqiptare.

Sot (e hënë) kur po festohet 110 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë nuk kanë munguar as urimet e dedikimet e shumta nga figurat më të njohura shqiptare.

Në mesin e atyre që kanë uruar këtë festë janë edhe emra të njohur të estradës, artistë, modele dhe personazheve televizive.

Telegrafi më poshtë ju sjell disa prej urimeve që yjet shqiptare kanë bërë përmes rrjeteve të tyre sociale:

Reklama

Foto: Rita Ora/Instagram

Foto: Dafina Zeqiri/Instagram

Foto: Capital T/Instagram

Foto: Adrola Dushi/Instagram

Foto: Mozzik/Instagram

Foto: Dhurata Dora/Instagram

Foto: Luana Vjollca/Instagram

Reklama

Foto: Oriola Marashi/Instagram

Foto: Einxhel Shkira/Instagram

Foto: Sara Hoxha/Instagram

Foto: Majk/Instagram

Foto: Beatrix Ramosaj/Instagram

Foto: Ermal Fejzullahu/Instagram

Foto: Sarah Berisha/Instagram

Foto: Kiara Tito/Instagram

/Telegrafi/