Ndoshta nuk e keni ditur se aktorja e famshme hollivudiane Halle Berry dhe ylli i “Sex and the City”, Cynthia Nixon, kanë moshë të njëjtë.

Ndoshta për mënyrën e sjelljes, stilit dhe dukjes, është vështirë t’ia qëllojmë ose të supozojmë për moshën e njëjtë të disa prej yjeve në këtë përmbledhje.

Është fakt se të famshmit përpiqen të mbajnë dukjen e tyre rinore për aq kohë sa të jetë e mundur, në mënyrë që ta ruajnë famën që kanë fituar.

Halle Berry dhe Cynthia Nixon kanë lindur në vitin 1966 (Foto: Estetica)

Disa përdorin kirurgji plastike dhe trajtime kozmetike më agresive, ndërsa të tjerët, si p.sh. modelja Christy Turlington ose aktorja e famshme franceze, Brigitte Bardot, kultivojnë pamje natyrale.

Më poshtë jua sjellim disa prej personaliteteve të njohura që kanë moshë të njëjtë e për të cilët ndoshta nuk e keni ditur:

Angelina Jolie dhe Chelsea Handler

Viti i lindjes: 1975

(Foto: Life&Style)

Jennifer Lopez dhe Renee Zellweger

Viti i lindjes: 1969

(Foto: PopSugar)

Tom Cruise dhe Jim Carrey

Viti i lindjes: 1962

(Foto: Mubis)

Jennifer Aniston dhe Gwen Stefani

Viti i lindjes: 1969

(Foto: NBC)

Kristen Stewart dhe Margot Robbie

Viti i lindjes: 1990

(Foto: Morning Picker)

Adrien Brody dhe Mario Lopez

Viti i lindjes: 1973

(Foto: Best Life)

/Telegrafi/