LAJMI I FUNDIT:

As te Barcelona e as te Real Madridi – mësohet se ku po transferohet Messinho

As te Barcelona e as te Real Madridi – mësohet se ku po transferohet Messinho

E ardhmja e Estevao Willian, i njohur më mirë si Messinho, po merr një kthesë të papritur.

Pavarësisht interesimit të fortë të Barcelonës dhe Real Madridit, dy nga klubet më të fuqishme të futbollit botëror, informacionet e fundit tregojnë se Chelsea ka siguruar kontratën e tij për një shifër afër 50 milionë euro.


Skuadra londineze është duke u përpjekur shumë javët e fundit për të siguruar shërbimet e talentit të ri brazilian. I konsideruar si një lojtar i jashtëzakonshëm, Messinho shihet si një pjesë themelore që mund të transformojë rrënjësisht fatin e klubit të Stamford Bridge.

Plani i Florentino Perezit del në pah: Synon ta pushtojë botën e futbollit me transferimin e tre top talentëve
Lexo po ashtu Plani i Florentino Perezit del në pah: Synon ta pushtojë botën e futbollit me transferimin e tre top talentëve

Konkurrenca mes Real Madridit dhe Barcelonës ka qenë e ashpër, por Chelsea më në fund ka arritur ta bindë lojtarin se e ardhmja e tij është më e harmonizuar me blutë. Premtimi për një vend pothuajse të garantuar në njëmbëdhjetëshen startuese ka qenë një faktor përcaktues në vendimin e Messinhos.

Chelsea, nën drejtimin e projektit të saj ambicioz sportiv, ka forcuar skuadrën e tij me synimin për të konkurruar në elitën e futbollit evropian. Blerja e Messinhos paraqitet si një hap vendimtar në këtë proces të rivitalizimit të skuadrës.

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën
Lexo po ashtu Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Për Barcelonën dhe Real Madridin, humbja e mundësisë për të nënshkruar me Messinhon përfaqëson një pengesë të rëndësishme. Të dy klubet kishin ndjekur nga afër zhvillimin e talentit të ri dhe panë tek ai një trashëgimtar të mundshëm të figurave legjendare.

Megjithatë, Chelsea ka arritur të sigurojë nënshkrimin e tij, duke i ofruar atij jo vetëm premtimin e minutave në fushë, por edhe mundësinë për të qenë pjesë e një projekti ambicioz dhe vazhdimisht në rritje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Kalo në kategori