LAJMI I FUNDIT:

Tatum me paraqitje fantastike, Celtics marrin fitore me 41 epërsi ndaj Bucks

Tatum me paraqitje fantastike, Celtics marrin fitore me 41 epërsi ndaj Bucks

Vetëm dy ndeshje janë zhvilluar mbrëmë në elitën e basketbollit amerikan NBA.

Reklama

Vëmendja padyshim se ka qenë në Fiserv Forum të Milwaukeet, ku Bucks janë mposhtur para adhuruesve të vet nga Boston Celtics me 41 pikë diferencë 99:141.

Ka qenë një ndeshje ku mysafirët e dominuan nga çereku i parë e deri në fund, madje epërsinë më të lartë e patën 49 pikë gjatë ndeshjes.

Jayson Tatum ka qenë i jashtëzakonshëm në këtë sfidë pasi e mbylli atë me 40 pikë, tetë kërcime e një asistim.

View this post on Instagram

A post shared by NBA (@nba)

Me lojë të mirë u dallua edhe Jaylen Brown që shtoi 30 pikë, pesë kërcime e pesë asistime.

Te vendasit më i dalluari ishte Giannis Antetokounmpo me 24 pikë, por që nuk mjaftuan për të shmangur humbjen e thellë në këtë sfidë.

Dueli tjetër i mbrëmjes ka qenë ai mes Denver Nuggets dhe New Orleans Pelicans, ku mysafirët fituan me rezultat të thellë 88:107. /Telegrafi/