Pasi Gremio fitoi në Kupa Libertadores tashëm janë mësuar të gjitha skuadrat që do të marrin pjesë në Kupën e Botës për klube.

Kjo garë do të zhvillohet nga data 6 deri në 16 dhjetor në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Përveç Real Madridit dhe Gremios, që fituan Ligën e Kampionëve dhe Kupën Libertadores, janë edhe pesë skuadra të tjera.

Është Pachuca që është shpallur kampion i Amerikës së Veriut, japonezët e Urawa Red Diamonds që fituan Ligën e Kampionëve në Azi, marokenët e Wydad Casablanca që fituan në Afrikë, pastaj neo-zelandezët e Auckland City dhe vendasit e Al Jaziras.

Real Madridi do ta nis garën nga gjysmëfinalet.

Fillimisht zhvillohet ndeshja mes Al Jazira-Auckland-City dhe fituesi i këtij çifti  takohet me Urawa Red Diamonds.

Skuadra që do të dali fituese do të përballet me Real Madridin me 13 dhjetor.  /Telegrafi/