Jeremie Boga ka shënuar njërin nga golat më të bukur këtë sezon në fitoren e Sassuolos ndaj Torinos.

Sassuolo arriti të fitojë me rikthim 2-1 ndaj Torinos në ndeshjen e vlefshme për javën e 20-të në Serie A.

Golat në këtë takim u shënuan nga Jeremie Boga (61’) dhe Domenico Berardi (73’) për vendasit, ndërsa Manuel Locatelli (OG, 20’) për Torinon.

Megjithatë, më shumë se për fitoren me rikthim të Sassuolos, po folët për golin e talentit të huazuar nga Chelsea, Jeremie Boga.

Boga shënoi golin e barazimit pas një driblimi dhe një goditje fantastike nga rreth 30 metra.

Tashmë ky gol po cilësohet si njëri nga më të mirët këtë sezon. /Telegrafi/