LAJMI I FUNDIT:

Taktika e joshjes, Alban Bushi  tregon se si ia mori Kosovës talentin Medon Berisha

Taktika e joshjes, Alban Bushi  tregon se si ia mori Kosovës talentin Medon Berisha

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë U-21, Alban Bushi ka treguar se si e ka joshur talentin nga Kosova, Medon Berisha, t’i lë Dardanët për kuqezinjtë.

Sylvinho ka publikuar para disa ditësh listën e Shqipërisë me emrat e ftuar për Kampionatin Evropian “Gjermani 2024”.

Një nga emrat më befasues në listën e trajnerit brazilian është talenti 20-vjeçar, Medon Berisha, i cili luan me Leccen në Serie A.


Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari "special" i Sylvinhos për Euro 2024
Lexo po ashtu Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari "special" i Sylvinhos për Euro 2024

Megjithatë, historia e Berishës është interesante, pasi vetëm para një viti e gjysmë ai mbante veshur fanellën e Përfaqësueses së Kosovës U-21.

Por, ishte trajneri i Shqipërisë U-21, Alban Bushi, i cili e joshi atë ta ndërroj fanellën e Dardanëve me atë të kuqezinjve, edhe pse kishte luajtur dy ndeshje me Kosovën.

Medon Berisha gjatë stërvitjeve me Kosovën U21

Është vet Bushi që në konferencën e sotme (e mërkurë) për shtyp ka zbuluar se ia ofroi shiritin e kapitenit për ta bindur Berishën që ta lë Kosoën.

“Mbaj mend në herën e parë kur e kam kontaktuar ishte pjesë e Kosovës dhe i premtova edhe shiritin e kapitenit që të ishte pjesë e Shqipërisë”, ka thënë fillimisht Bushi në konferencë.

“I premtova sepse shihej që kishte shumë personalitet në fushën e lojës, ishte një lider dhe e meritoj plotësisht”, përfundoi trajneri i Shqipërisë U-21. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Përfaqësueset
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Kalo në kategori