LAJMI I FUNDIT:

Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari “special” i Sylvinhos për Euro 2024

Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari “special” i Sylvinhos për Euro 2024

Sylvinho, trajneri i kombëtares shqiptare, ka prezantuar një surprizë në listën e tij të lojtarëve të ftuar, duke përfshirë mesfushorin Medon Berisha, i cili është vetëm 20-vjeç.

Berisha është në garë për të siguruar një vend në skuadrën e Shqipërisë që do të marrë pjesë në Euro 2024, një sfidë e madhe për të riun, pasi konkurrenca për një vend në skuadër mbetet e fortë.


Aktualisht, ai përfaqëson klubin e Lecces në Serie A, ku këtë sezon ka bërë gjashtë paraqitje në elitën e futbollit italian.

Ka ftuar 27 lojtarë për Euro 2024: Do të largohet vetëm një nga lista – Sylvinho zbuloi se cili është plani i tij
Lexo po ashtu Ka ftuar 27 lojtarë për Euro 2024: Do të largohet vetëm një nga lista – Sylvinho zbuloi se cili është plani i tij

Berisha nuk është i panjohur për skenën e futbollit – ai fillimisht u rrit në akademinë e të rinjve të Lecce dhe gjithashtu ka kaluar kohë duke zhvilluar talentin e tij te klubi Young Boys në Zvicër.

Berisha ka mbajtur më parë rol të lartë si kapiten i ekipit U21 të Shqipërisë dhe ka përvojë në përfaqësimin ndërkombëtar, duke luajtur më herët edhe për kombëtaren e Kosovës U21 si dhe për ekipet U20 dhe U19 të Shqipërisë.

Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024 - Cikalleshi mbetet jashtë
Lexo po ashtu Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024 - Cikalleshi mbetet jashtë

Kjo është ftesa e tij e parë në ekipin kombëtaren A të Shqipërisë, duke e bërë këtë një moment të veçantë në karrierën e tij të re.

Berisha tani duhet të tregojë aftësitë dhe formën e tij për të bindur trajnerin dhe stafin se meriton një vend në skenën më të madhe të futbollit evropian. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

Kombëtarja e Shqipërisë
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
Kroacia lëshon fitoren nga duart, Italia i falet Zaccagnit

Kroacia lëshon fitoren nga duart, Italia i falet Zaccagnit

Përfaqësueset
Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori