LAJMI I FUNDIT:

Ka ftuar 27 lojtarë për Euro 2024: Do të largohet vetëm një nga lista – Sylvinho zbuloi se cili është plani i tij

Ka ftuar 27 lojtarë për Euro 2024: Do të largohet vetëm një nga lista – Sylvinho zbuloi se cili është plani i tij

Sylvinho është pyetur nga gazetarët se përse ka ftuar 27 lojtarë, në vend të 26 emrave që lejohen nga UEFA për Kampionatin Evropian.

Ky afat do të jetë deri më 7 qershor kur do të përcaktohet lista finale për Euro 2024 që fillon më 14 korrik.

Selektori i kuqezinjve ka thënë se ai ka ftuar 27 futbollistë, për shkak se deri më 7 qershor mund të lëndohet ndonjë prej tyre dhe shtëpia e futbollit evropian e lejon vetëm një largim.


Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari "special" i Sylvinhos për Euro 2024
Lexo po ashtu Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari "special" i Sylvinhos për Euro 2024

“UEFA ka një rregull se nëse ndonjë lojtar lëndohet pas datës 7qershor, atëherë mund të bëjë vetëm një ndryshim”, deklaroi fillimisht Sylvinho.

“Natyrisht se ne do të shikojmë gjendjen fizike të gjithë lojtarëve para datës 7 qershor dhe do të vendosim pastaj nëse do të ketë ndryshime në listë apo jo”.

Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024 - Cikalleshi mbetet jashtë
Lexo po ashtu Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024 - Cikalleshi mbetet jashtë

Kështu, Sylvinho do të ketë kohë deri më 7 qershor që të finalizojë listën e tij, megjithatë mosftesa e Sokol Cikalleshit dhe Myrto Uzunit ka shkaktuar shumë befasi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

La Liga
Ekspedita e Spanjës arrin në Madrid, vëmendjen merr princesha me fanellën yllit të La Rojas

Ekspedita e Spanjës arrin në Madrid, vëmendjen merr princesha me fanellën yllit të La Rojas

Përfaqësueset
Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori