LAJMI I FUNDIT:

“I takon atij të vendos për të ardhmen dhe jo klubit” – Pochettino tregon nëse ylli i Chelseat do të largohet në janar

“I takon atij të vendos për të ardhmen dhe jo klubit” – Pochettino tregon nëse ylli i Chelseat do të largohet në janar

E ardhmja e Conor Gallagher vazhdon të jetë e paqartë nëse do të mbetet te Chelsea apo do të largohet gjatë afatit kalimtar të janarit.

Mesfushori anglez është në listën e dëshirave të Tottenham Hotspur, derisa te Chelsea ende nuk kanë vendosur nëse do ta mbajnë atë apo do ta largojnë.


Trajneri i Chelseat, Mauricio Pochettino ka folur për të ardhmen e anglezit, duke thënë se i takon vet Gallagherit të vendos nëse do të qëndrojë te Chelsea apo do të largohet.

Chelsea mendon shkëmbimin e mesfushorëve me Tottenhamin
Lexo po ashtu Chelsea mendon shkëmbimin e mesfushorëve me Tottenhamin

“Shiko, nuk mund të garantoj se do të jem këtu pas nesër. Në futboll, gjërat mund të ndodhin dhe është mes klubit dhe lojtarit. Vetëm lojtari mund të garantojë ose klubi”.

“I takon Gallagherit më shumë se klubit sepse ai ka ende një vit e gjysmë të mbetur në kontratën e tij. Ai mund të qëndrojë. Ai mund të thotë ‘po unë do të jem këtu sepse kontrata ime më lejon të jem këtu’, dhe pastaj klubi duhet të marrë një vendim, apo jo? Bëhet fjalë për marrjen e vendimit më të mirë për klubin dhe lojtarit”.

“Sigurisht, si të gjithë lojtarët në klube të ndryshme, kur arrini në këtë pikë është gjithmonë koha për të folur dhe për të marrë një vendim për të ardhmen. Kjo do të jetë mes klubit dhe lojtarit”.

Ka një çështje te Chelsea, lojtarët dalin kundër trajnerit Pochettino për shkak të Thiago Silvas
Lexo po ashtu Ka një çështje te Chelsea, lojtarët dalin kundër trajnerit Pochettino për shkak të Thiago Silvas

“Por në këtë moment nuk ka asgjë për të zyrtarizuar, asgjë për të thënë. Klubi është i lumtur me të, ai është i lumtur këtu”, deklaroi Pochettino.

Kontrata aktuale e Gallagher me Chelseat skadon në verën e vitit 2025, derisa lajmet e fundit në Ishull thonë se Chelsea do ta nxjerr në shitje atë.

23-vjeçari këtë edicion ka qenë një nga më të mirët te Chelsea, ku ka zhvilluar 23 ndeshje mes kampionatit dhe Kupës dhe ka bërë katër asistime. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

La Liga
Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

La Liga
A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

La Liga

"Lunin është brenda portës dhe topi duket sikur ka kaluar vijën" – eksperti i referimit jep mendimin e tij për momentin e shumëpërfolur

La Liga
Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

La Liga
Orari i gjashtë xhirove të fundit në Superligën e Kosovës – Ballkani, Llapi apo Drita ka orar më të mirë

Orari i gjashtë xhirove të fundit në Superligën e Kosovës – Ballkani, Llapi apo Drita ka orar më të mirë

Superliga
Kalo në kategori