LAJMI I FUNDIT:

Ka një çështje te Chelsea, lojtarët dalin kundër trajnerit Pochettino për shkak të Thiago Silvas

Ka një çështje te Chelsea, lojtarët dalin kundër trajnerit Pochettino për shkak të Thiago Silvas

Chelsea ka pësuar humbjen e radhës në Ligën Premier, teksa është mposhtur në fundjavë nga Evertoni në udhëtim me rezultat 2-0.

Por sikur mos të mjaftonte humbja në kampin londinez ka një çështje mes futbollistëve dhe trajnerit Mauricio Pochettino.


E gjitha ndodhi pas lëndimit të kapitenit Reece James i cili u zëvendësua në pjesën e parë dhe aty ndodhi e papritura.

Pochettino urdhëroi mbrojtësin anglez që shiritin e kapitenit t’ia jepte mesfushorit Conor Gallagher dhe jo veteranit brazilian Thiago Silva i cili konsiderohet si kapiten i dytë nga futbollistët.

Veprim që nuk është pritur aspak mirë nga lojtarët e Chelseat, të cilët gëzojnë një respekt të madh për Thiago Silvën.

Kërkohet nga shumë skuadra, por Broja nuk e ka ndërmend të transferohet në Turqi
Lexo po ashtu Kërkohet nga shumë skuadra, por Broja nuk e ka ndërmend të transferohet në Turqi

Mediat e ndryshme në Angli kanë raportuar se futbollistët e Chelseat nuk besuan dot se shiriti nuk iu dha Thiago Silvas pas largimit të James nga loja.

Vendimin e trajnerit argjentinas futbollistët e Chelseat e kanë cilësuar si një mungesë të theksuar respekti përkundrejt qendërmbrojtësit, i cili në mungesë të kapitenit James dhe zv kapitenit Chilwell, duhej të merrte shiritin përpara 23-vjeçarit Gallagher. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pas transferimit të Mbappes, Real Madridi synon ta mbyll nënshkrimin e dytë për 40 milionë euro

Pas transferimit të Mbappes, Real Madridi synon ta mbyll nënshkrimin e dytë për 40 milionë euro

La Liga
PSG do ta largojë në huazim – Xavi Simons tashmë ka zgjedhur klubin e tij të ardhshëm

PSG do ta largojë në huazim – Xavi Simons tashmë ka zgjedhur klubin e tij të ardhshëm

Ligue 1
Po transferohet te Real Madridi, por Mbappe është tifoz i madh i një skuadre tjetër - ia shikon çdo ndeshje

Po transferohet te Real Madridi, por Mbappe është tifoz i madh i një skuadre tjetër - ia shikon çdo ndeshje

La Liga
Shkaku i Xavit po largohet një yll nga Barcelona

Shkaku i Xavit po largohet një yll nga Barcelona

La Liga
James Rodriguez pranë rikthimit sensacional në La Liga

James Rodriguez pranë rikthimit sensacional në La Liga

La Liga
Isak dhe Toney të paarritshëm,. Arsenali gjen sulmuesin në Eredivisie

Isak dhe Toney të paarritshëm,. Arsenali gjen sulmuesin në Eredivisie

Premier League
Kalo në kategori