Këngëtarja e njohur, Rozana Radi, është paraqitur së fundmi në festivalin Kënga Magjike me këngën “Ma thuaj ti”.

Me një interpretim fantastik, të shoqëruar nga një skenë e vogël aktrimi, Rozana mori vëmendjen dhe dashurinë e gjithë publikut, por jo vetëm.

Rozana: Unë e ngrita zërin për të gjitha ato femra që nuk kanë mundësi të shprehen (Video) Rozana: Unë e ngrita zërin për të gjitha ato femra që nuk kanë mundësi të shprehen (Video)

Mbështetje të madhe për këngën kanë dhënë edhe kolegët e saj, të cilët shumica prej tyre e kanë publikuar një pjesë të këngës në rrjetet sociale.

Dihet tashmë që formula e festivalit prej vitesh është e njëjtë, dhe fituesit varen nga votat e kolegëve.

Mariza Ikonomi 'korrupton' Eranda Libohovën për pikët e "Këngës Magjike" (Foto) Mariza Ikonomi 'korrupton' Eranda Libohovën për pikët e "Këngës Magjike" (Foto)

Nëse shikojmë kujdes, mund të vërejmë se shumë prej kolegëve të Rozanës kanë publikuar këngën e saj, duke iu uruar suksese asaj për në netët finale të festivalit.

Por, a është kjo një shenjë që Rozana Radi mund ta fitojë këtë vit “Këngën Magjike”?

Mbështetja e madhe që kolegët i kanë dhënë asaj, duket të jetë një ‘paralajmërim’ se ajo këtë vit edhe mund të bëhet fituesja e 18-të e festivalit të njohur. /Telegrafi/

Girls are strong! @rozana_radi

A video posted by Poseidon (@albanramosaj) on Nov 1, 2016 at 3:12am PDT

Pjesmarese ne #KengaMagjike vjen me nje super balade mikja ime @rozana_radi te uroj suksese ❤??????

A video posted by Ingrit Gjoni (@ingritgjoniii) on Oct 24, 2016 at 5:04am PDT

Kjo eshte mikesha ime @rozana_radi me shume se mike eshte artistja jone qe ka bere nje shqiptari te emocionohet.Te uroj fitore❤️❤️

A video posted by Fjolla Morina – Official IG (@fjolla.morina) on Oct 24, 2016 at 5:25am PDT

Bravo Rozi ..@rozana_radi♥♥♥♥♥

A video posted by inisgjoni (@inisgjoni) on Oct 25, 2016 at 12:58am PDT